Zegar słoneczny dwutabliczkowy – typu Dieppe, Francja, XVIII w.
Swą budową przypomina zegar typu norymberskiego, z tą różnicą, że dodatkowo zawiera zegar równikowy i biegunowy (polarny). Oba wykresy gnomoniczne znajdują się na wierzchniej stronie górnej tabliczki. Pierwszy z wymienionych posiada tarczę zegarową z arabskimi oznaczeniami godzin 2 razy po 12 co jedna godzinę, linie godzinowe przechodzą przez całą szerokość pierścienia. Cały wykres ujęty jest w pierścieniu w środku, którego znajduje się niewielki otwór na wskazówkę i wykres gnomoniczny zegara biegunowego. Zawiera on arabskie oznaczenia godzin w zakresie 8-12-8 co jedną godzinę oraz linie godzinowe przechodzące przez całą szerokość wykresu.
Na wewnętrznej stronie górnej tabliczki, w centrum umieszczono mosiężną tarczę, która zawiera oznaczenia od 1 do 30 co jeden. Na tabliczce wokół tarczy znajduje się wykres gnomoniczny z arabskimi oznaczeniami godzin 2 razy po 12 godzin co jedna godzina i liniami godzinowymi przechodzącymi przez całą szerokość pierścienia. Wzdłuż boku tabliczki znajduje się skala kątowa w zakresie od 0 do 80 stopni z podziałka co 5 stopni.
Na wewnętrznej stronie w środku drugiej tabliczki znajduje się wydrążony otwór na busolę. Zawiera ona grawerowane nazwy w języku francuskim głównych kierunków geograficznych, skalę kątową 4 razy po 90 stopni co 10 stopni i z dokładnością do 5 stopni, a w centrum w tabeli wykaz 24 europejskich miast wraz z ich szerokościami geograficznymi oraz dwukolorową igłę magnetyczną. Na obwodzie busoli znajduje się wykres gnomoniczny z arabskimi oznaczeniami godzin w zakresie od 5-12-7 co jedną godzinę, liniami godzinowymi i odstępami półgodzinnymi w postaci krótkich kresek. Przy wschodniej krawędzi zegara w specjalnym zagłębieniu znajduje się mosiężna podpórka służąca do ustawiania nachylenia według skali kątowej zegara równikowego. Obie tabliczki łączy nić, która pełni rolę wskazówki.