Rusza kolejna edycja naszego programu dla młodzieży „Wakacje w Muzeum…”


Ponownie ruszamy z naszym nowym programem:
„Wakacje w Muzeum. Wolontariat w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie”!
 
Jest to nasza propozycja dla młodzieży z jędrzejowskich szkół średnich na urozmaicenie wakacji, zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń oraz atrakcyjne spędzenie czasu pośród dzieł sztuki i pamiątek lokalnej historii.
„Wakacje w Muzeum…” to możliwość poznania naszych zbiorów od podszewki, dotarcia do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, poznania specyfiki pracy w Muzeum. To nie jest tylko stereotypowe „odkurzanie eksponatów”! 
Wolontariuszki i wolontariusze będą pomagać w codziennych muzealnych zajęciach. Asystować przy wydarzeniach edukacyjnych, pomagać w inwentaryzowaniu zbiorów, oprowadzać gości, uczestniczyć w organizacji wystaw czasowych. Będą mieli przy tym możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, w tym znanych artystów i kuratorów.
Jesteśmy przekonani, że takie umiejętności zaowocują później, już w czasie roku szkolnego i pomogą w tworzeniu własnych prezentacji czy tekstów, realizowanych w ramach obowiązków szkolnych.
Czas naszego programu to okres wakacji, natomiast wymiar czasowy dla każdego uczestnika dostosowany będzie indywidualnie, zależnie od jego preferencji.
Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne we wtorek, 28 czerwca o godz. 12:00
w pawilonie wystawowym Muzeum (pl. T. Kościuszki 7-8).
 
(dodatkowe informacje: muzeumprzypkowskich@o2.pl; 41 386 24 45)