„Wakacje w Muzeum”, czyli oferta wolontariatu dla szkół średnich


Wakacje w Muzeum. Wolontariat w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie!

Mamy nową propozycję dla młodzieży z jędrzejowskich szkół średnich na urozmaicenie wakacji, zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń oraz atrakcyjne spędzenie czasu pośród dzieł sztuki i pamiątek lokalnej historii.
„Wakacje w Muzeum” to możliwość poznania naszych zbiorów od podszewki, dotarcia do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, poznania specyfiki pracy w Muzeum. To nie jest tylko stereotypowe „odkurzanie eksponatów”!
Wolontariusze i wolontariuszki będą pomagać w codziennych muzealnych zajęciach. Asystować przy wydarzeniach edukacyjnych, wykonywać dokumentację fotograficzną wydarzeń, pomagać w inwentaryzowaniu zbiorów, oprowadzać gości, uczestniczyć w organizacji wystaw czasowych. Będą mieli przy tym możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, w tym kuratorów i artystów.
Jesteśmy przekonani, że takie umiejętności zaowocują później, już w czasie roku szkolnego i pomogą w tworzeniu własnych prezentacji czy tekstów, realizowanych w ramach obowiązków szkolnych.
Czas naszego programu to okres wakacji, natomiast wymiar czasowy dla każdego uczestnika dostosowany będzie indywidualnie, zależnie od jego preferencji.