W związku z dużym zainteresowaniem naszymi lekcjami muzealnymi: "W drużynie Komendanta - z archiwum legionisty Jana Pudełka" oraz "V - Artyści Buska-Zdroju w Kręgu Galerii Zielona w Jędrzejowie 2017", przedłużamy prezentację odbu wystaw do        14 stycznia 2018 r. 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Informujemy, iż w dniach 23-26.12.2017 r. (Święta Bożego Narodzenia) - Muzeum im. Przypkowskich jest nieczynne.

W dniu 31.12.2017 r. (Sylwester) - Muzeum będzie czynne dla zwiedzających do godz. 13.00, ostatnie wejście na ekspozycję  o godz. 12.00.

 

Szanowni Państwo!

       Z przyjemnością zawiadamiamy, że aktualnie prezentujemy w Muzeum dwie wystawy czasowe: ekspozycję prac współczesnych artystów z Buska-Zdroju oraz wystawę historyczną archiwalnych zdjęć żołnierza I Brygady Legionów Polskich.

       W ramach wydarzeń towarzyszących obu wystawom przygotowaliśmy specjalne lekcje muzealne, w każdym przypadku w dwóch wariantach, dostosowanych dla różnych grup wiekowych - szczegóły znajdą Państwo w załączonych pod linkiem materiałach.

       Przygotowane przez nas zajęcia odbywają się wyłącznie na ekspozycji. Nie jest to klasyczne oprowadzanie, lekcje zakładają czynny udział uczniów przez cały czas trwania zajęć. Dlatego w miarę możliwości grupa nie powinna liczyć więcej, niż 30 osób - prosimy o nie łączenie klas.

Koszt zajęć to 3 zł od osoby (bilet wstępu na wystawę czasową, bez dodatkowych kosztów). Lekcje nie obejmują zwiedzania ekspozycji stałej.

Zajęcia prosimy zamawiać telefonicznie przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem pod nr telefonu 41 386 24 45.

Termin zajęć: od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30-16.00.

 

Tematy proponowanych lekcji muzealnych:

 

1. "V - Artyści Buska-Zdroju w Kręgu Galerii Zielona w Jędrzejowie 2017" - wystawa obejmuje prace artystów skupionych wokół buskiej Galerii Sztuki Zielona, będącej filią Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.

2. "W drużynie Komendanta - z archiwum legionisty Jana Pudełka" - wystawa zdjęć żołnierza I Brygady Legionów Polskich i wojska Polskiego, który przemierzał szlak bojowy w latach 1914-1918 z aparatem fotograficznym w ręku.

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej nowej oferty edukacyjnej.

 

 

Informujemy, iż 11 listopada - Święto Niepodległości - Muzeum im. Przypkowskich jest nieczynne dla zwiedzających.

        Zapraszamy na wystawę o tematyce niepodległościowej pt. "W Drużynie Komendanta" prezentującą zdjęcia Jana Pudełka - żołnierza I Brygady Legionów Polskich i Wojska Polskiego, który przemierzał szlak bojowy w latach 1914-1918 z aparatem fotograficznym w ręku. Fotografie te zostały przekazane do naszego Muzeum przez córkę Jana Pudełka w 1986 r.

Otwarcie wystawy poprzedzi występ artystyczny w wykonaniu młodzieży z I LO w Jędrzejowie. Występ odbędzie się w pawilonie wystawowym o godz. 12.30.

 

Serdecznie zapraszamy! 

 

 

23215662 1550706681663166 5527675587715259965 o

 

 

 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy w pawilonie wystawowym Muzeum artystów związanych z Galerią Sztuki "Zielona":
Beata Borek, Dariusz Florek, Piotr Kaleta, Tamara Maj, Stanisław Przodo, Bogdan Ptak, Anna Stoksik-Markuszewska, Marek Wawro, Adam Wawszczyk, Barbara Wnuk-Spirowska oraz Marian Żywczyk.
 
Wystawa czynna jest w godzinach pracy Muzeum i dostępna jest w ramach biletu na ekspozycję stałą, natomiast bilet wstępu na samą wystawę jest w cenie 3 zł. 
 
 
na neta muzeum busko 2017