Komisja zakupów

Informacje dla osób sprzedających/darujących obiekty do Muzeum:

Komisja Zakupów Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie decydująca o przyjęciu obiektu (daru, zakupu, przekazu czy depozytu) liczy pięć osób. Zbiera się w zależności od napływających ofert.

Ofertę można złożyć w naszej placówce - Plac Tadeusza Kościuszki 7-8, 28-300 Jędrzejów, tel. 41 386 24 45

- osobiście w Muzeum, na ręce Sekretarza komisji mgr Danuty Boruckiej,

- e-mailem (najlepiej dołączyć plik ze zdjęciem obiektu) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Po złożeniu oferty osobiście otrzymają Państwo potwierdzenie przejęcia obiektów oraz informację o przybliżonym terminie posiedzenia komisji.

Przy składaniu oferty wymagane są informacje dodatkowe dotyczące zarówno oferenta (imię, nazwisko, adres), jak i obiektów (pochodzenie, historia, zastosowanie itp.).

Po posiedzeniu komisji otrzymają Państwo informacje o dalszym losie oferty:

- zwrocie, jeśli komisja ofertę odrzuci,

- zakwalifikowaniu do zbiorów jako eksponatu, ewentualnie jako materiału edukacyjno-wystawowego lub konserwatorskiego.

Konieczny będzie wówczas ponowny kontakt w celu odebrania oferty lub finalizacji przekazania daru/zakupu/depozytu: wypisania/podpisania rachunku oraz umowy daru/zakupu/depozytu.

Wpłata należności nie następuje automatycznie po podpisaniu rachunku i umowy. Dokumenty przekazywane są z sekretariatu komisji do księgowości, gdzie zwykle w ustalonym wcześniej z oferentem terminie można odebrać należność.

Jeżeli kwota przekracza wartość 1000 zł., należy dopełnić dodatkowych formalności w Urzędzie Skarbowym.

Osoby, które podarowały obiekty do Muzeum, otrzymają pocztą podziękowanie za dar oraz informację o wpisie do ksiąg inwentarzowych.