Szanowni Państwo!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że aktualnie prezentujemy w Muzeum dwie wystawy czasowe: ekspozycję prac współczesnych artystów z Buska-Zdroju oraz wystawę historyczną archiwalnych zdjęć żołnierza I Brygady Legionów Polskich.

W ramach wydarzeń towarzyszących obu wystawom przygotowaliśmy specjalne lekcje muzealne, w każdym przypadku w dwóch wariantach, dostosowanych dla różnych grup wiekowych - szczegóły znajdą Państwo w załączonych pod linkiem materiałach.

Przygotowane przez nas zajęcia odbywają się wyłącznie na ekspozycji. Nie jest to klasyczne oprowadzanie, lekcje zakładają czynny udział uczniów przez cały czas trwania zajęć. Dlatego w miarę możliwości grupa nie powinna liczyć więcej, niż 30 osób - prosimy o nie łączenie klas.

Koszt zajęć to 3 zł od osoby (bilet wstępu na wystawę czasową, bez dodatkowych kosztów). Lekcje nie obejmują zwiedzania ekspozycji stałej.

Zajęcia prosimy zamawiać telefonicznie przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem pod nr telefonu 41 386 24 45.

Termin zajęć: od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30-16.00.

Tematy proponowanych lekcji muzealnych:

1. "V - Artyści Buska-Zdroju w Kręgu Galerii Zielona w Jędrzejowie 2017" - wystawa obejmuje prace artystów skupionych wokół buskiej Galerii Sztuki Zielona, będącej filią Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.

2. "W drużynie Komendanta - z archiwum legionisty Jana Pudełka" - wystawa zdjęć żołnierza I Brygady Legionów Polskich i wojska Polskiego, który przemierzał szlak bojowy w latach 1914-1918 z aparatem fotograficznym w ręku.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej nowej oferty edukacyjnej.