Europejskie Dni Dziedzictwa 2015

Utracone dziedzictwo to temat tegorocznej 23. edycji Europejskich Dni dziedzictwa w Polsce, które odbędą się w dniach 12-13 i 19-20 września 2015 r.

Tegoroczne hasło nawiązuje do wszelkich elementów utraconego dziedzictwa poczynając od olbrzymich strat w zasobach dziedzictwa kulturowego Polaków, będących wynikiem tragicznych wydarzeń wojennych, poprzez utratę materialnych źródeł tożsamości, po powracający w licznych dyskusjach problem utraconych w różnych okolicznościach skarbów narodowych, kolekcji sztuki, cennych zabytków architektury oraz zapomnianych lokalnych tradycji.

W dniach 12-13 i 19-20 września w godz. od 8.00 do 16.00 w Muzeum im. Przypkowskich będzie można zobaczyć wystawę czasową prezentującą archiwalne fotografie dworów z okolic Jędrzejowa. Piękne i tajemnicze budynki z okresu świetności m.in. w Laskowie, Opatowicach Murowanych, Stawach czy Sudole będą pokazane w zderzeniu ze zdjęciami tych miejsc w czasach współczesnych. Fotografie na ekspozycji pojawią się dzięki życzliwości portalu www.andreovia.pl.

źródło: www.edd.nid.pl