W piątek 22 maja 2015 o godzinie 18:00 w Muzeum im. Przypkowskich odbędzie się otwarcie wystawy „Wszechświat wokół nas”. W programie wykład, ilustrowany slajdami o tematyce astronomicznej, Rafała Zaczkowskiego w pawilonie wystawowym muzeum; w małej galerii będą prezentowane zdjęcia galaktyk, mgławic, gromad gwiazd wykonanych teleskopem Hubble`a. Wystawa jest organizowana w ramach udziału Muzeum w XVII Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego „Był sobie czas”. Prezentowane zdjęcia będą przedstawiały jedne z najciekawszych zjawisk kosmicznych, na przykład kolizje galaktyk, mgławice takie jak „Głowa Wiedźmy” czy „Koński Łeb”. Inspiracją do powstania wystawy była chęć pokazania niezwykłego wszechświata i jego zakamarków.

na neta