Wystawa „MOJA PREZENTACJA”

„Skarb z Jadownik Mokrych” to kolekcja zabytkowych aparatów i innego sprzętu fotograficznego, przekazana do Muzeum i do Centrum Kultury w Jędrzejowie przez spadkobierców Kazimierza Kozioła, kolekcjonera starych aparatów. Łącznie liczy prawie 400 pozycji!
Kolekcja obejmuje sprzęt fotograficzny z lat 20.-90. XX w. Są to głównie sprzęty ze Stanów Zjednoczonych, amerykańskich producentów. Są w niej zabytki z lat 20.-30. XX w., aparaty typu Polaroid z l. 40., perełki takie, jak wielkoformatowy, mieszkowy aparat Graflex – swego czasu podstawowy sprzęt fotoreporterów prasowych. Licznie reprezentowane są aparaty dla amatorów z lat 50.-60. XX w. – często w oryginalnych opakowaniach, wraz z instrukcjami i dodatkowymi akcesoriami.

Te wszystkie skarby miały zostać pokazane publicznie dopiero w przyszłym roku. Jednak w związku ze znacznym zainteresowaniem tym niezwykłym darem pokażemy je już teraz.

Wystawę „MOJA PREZENTACJA” można zobaczyć galerii w Centrum Kultury w Jędrzejowie.